in

Vučić u radnoj poseti Ujedinjenim Arapskim Emiratima (UAE)

Vučić u radnoj poseti Ujedinjenim Arapskim Emiratima (UAE)

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić boravi u radnoj poseti Ujedinjenim Arapskim Emiratima.

Na agendi susreta su razgovori o globalnim temama poput sukoba Izraela i Irana i cena nafte.

Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić boraviće u radnoj poseti Ujedinjenim Arapskim Emiratima, saopštila je danas Služba za saradnju sa medijima predsednika Republike.

Foto: Miloš Milivojević / Tanjug

Aleksandar Vučić i Jusein Bolt

Predsednik Vučić je jutros izjavio da danas ide u posetu Ujedinjenim Arapskim Emiratima, kod, kako je istakao, iskrenog prijatelja Srbije šeika Mohameda bin Zajeda Al Nahjana, u trenutku koji je nikada važniji.

– Da vidimo kakva su njegova razmišljanja o tome kako će se razvijati sukob Izraela i Irana, ali i da vidimo šta će biti sa cenama nafte, a imamo i naše bilateralne odnose, imaću nekoliko molbi i ovog puta – naveo je Vučić.

Istakao je da “su nam UAE bezbroj puta pomogli”, da su ovakvi susreti uvek korisni za Srbiju i da veruje da će tako biti i u ovom trenutku.

Beskrajno cenim što je našao vremena za mene i verujem da smo se pokazali kao pouzdan partner. Ne zaboravite da kada god su bile različite rezolucije, mi smo imali njihovu podršku – rekao je predsednik Vučić.

(Tanjug)

Autorska prava Blic / Tekst / Slika / Video /