in

Uhapšen komandir okružnog zatvora: Pokušao da unese 3 telefona

Uhapšen komandir okružnog zatvora: Pokušao da unese 3 telefona

Po nalogu Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Beogradu, u saradnji sa Upravom za izvršenje krivičnih sankcija Ministarstva pravde RS pripadnici Uprave kriminalističke policije MUP RS uhapsili su komandira u Okružnom zatvoru u Beogradu Krisitana T.

Foto: Zoran Ilić / Ringier

.

On se sumnjiči da je pokušao da unese tri mobilna telefona za jednog pritvorenika.

Osumnjičenom se na teret stavlja krivično delo Zloupotreba službenog položaja.

Određeno mu je zadržavanje do 48 sati u kom roku će biti priveden u tužilaštvo na saslušanje.

Oglasila se Uprava za izvršenje krivičnih sankcija

Uprava za izvršenje krivičnih sankcija je danas saopštila da je suspendovala i pokrenula disciplinski postupak protiv K.T. (22), pripadnika Službe za obezbeđenje Okružnog zatvora u Beogradu, zbog osnovane sumnje da je počinio težu povredu radnih obaveza i dužnosti iz Zakona o izvršenju krivičnih sankcija koji se odnosi na unošenje ili iznošenje iz zavoda stvari za račun lica lišenih slobode.

Uprava Okružnog zatvora u Beogradu je duže vreme sprovodila opsežan operativni rad u vezi sa nezakonitim postupanjem K.T. o čemu je prikupila sve neophodne informacije i prosledila ih nadležni državnim organima što je i rezultiralo hapšenjem ovog komandira.

“Uprava za izvršenje krivičnih sankcija od svih zaposlenih očekuje da budu dosledni u sprovođenju svojih dužnosti jer sistem izvršenja nije i ne može da bude mesto u kome rade one koji odluče da “okrenu leđa” zakonu i pravdi umesto da im služe. Još jednom ističemo da naš sistem čini više od 4000 ljudi koji posvećeno rade svoj posao, kao i da će svako postupanje, za koje se ustanovi da je bilo nezakonito, biti najstrože sankcionisano”, navode iz Uprave.

Autorska prava Blic / Tekst / Slika / Video /