Srbi sa severa Kosova okupili su se na mirnom protestu u Severnoj Mitrovici zbog najava Prištine o otvaranju mosta na Ibru između severne i južne Mitrovice.
Blic
12:19
Foto: Kosovo online / screenshot
Tokom protesta nalazila su se dva vozila karabinjera, standardna u okviru Kfora.
Skup je počeo u 11 časova na Trgu Braće Milić koji se nalazi u blizini mosta na Ibru.
“Kurti ne gasi srpske institucije nego formiraj ZSO”
Foto: Ustupljene fotografije
Okupljeni građani nosili su parole: “Kurti, nisi nas sve proterao, ima nas još dosta!”, “Tražimo da nas Kfor zaštiti!, “Na mostu smo opstanak branili, sad branimo nestanak!”,”Ako Kurti otvori most, Kfor i Kvinta će biti odgovorni za sve!”, “Dok EU i SAD pišu saopštenja, nas proteruju!”, “Upozorili smo vas!”, “Kurti, ne gasi srpske institucije, nego formiraj ZSO!”, “Kfor ima 1244 razloga da ne otvori most!”, “Nećemo se odseliti odavde ni po koju cenu!”, “Bahtiri, prebroj nas ako možeš!”
Foto: Ustupljene fotografije
Srbi sa Kosova zabrinuti su za svoju bezbednost povodom najava Prištine o jednostranom otvaranju mosta, ali i zbog svakodnevnih eskalatornih poteza Prištine i očekuju da ih Kfor zaštiti.
(Kosovo online)
Autorska prava Blic / Tekst / Slika / Video /