in

Brnabić: Da se ne zaborave sve žrtve i nepravda počinjena nad Srbima u Oluji

Brnabić: Da se ne zaborave sve žrtve i nepravda počinjena nad Srbima u Oluji

Oluja je pogrom! Da se nikada ne zaborave sve žrtve i nepravda počinjena nad srpskim narodom u ovoj oružanoj akciji – napisala je Brnabić na svom Instagram nalogu.

Srbija i Republika Srpska zajedno obeležavaju Dan sećanja na stradale u “Oluji” od 2015. godine, a prošle godine je obeležen u Prijedoru.

U hrvatskoj oružanoj akciji “Oluja” 1995. godine ubijeno je ili nestalo oko 2.000 Srba, a više od 220.000 je proterano.

Sve o obeležavanju Dana sećanja na akciju “Oluja”, na kojoj je prisustvovao i predsednik Srbije Aleksandar Vučić, pročitajte u našem odvojenom tekstu.

(Tanjug, Blic)

Autorska prava Blic / Tekst / Slika / Video /