– Oluja je pogrom! Da se nikada ne zaborave sve žrtve i nepravda počinjena nad srpskim narodom u ovoj oružanoj akciji – napisala je Brnabić na svom Instagram nalogu.
Srbija i Republika Srpska zajedno obeležavaju Dan sećanja na stradale u “Oluji” od 2015. godine, a prošle godine je obeležen u Prijedoru.
U hrvatskoj oružanoj akciji “Oluja” 1995. godine ubijeno je ili nestalo oko 2.000 Srba, a više od 220.000 je proterano.
Sve o obeležavanju Dana sećanja na akciju “Oluja”, na kojoj je prisustvovao i predsednik Srbije Aleksandar Vučić, pročitajte u našem odvojenom tekstu.
(Tanjug, Blic)
Autorska prava Blic / Tekst / Slika / Video /